Devlet Bahçeli: HDP ne diyorsa CHP’de onu istiyor

Devlet Bahçeli: HDP ne diyorsa CHP’de onu istiyor
A+
A-
25.02.2020

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli, inandırılıcılığı kalmasa bile İdlib’de çözüm için Soçi mutabakatının uygulanmasını istedi.

“Esed döktüğü kanın bedelini damla damla ödeyecek”

Bahçeli, “Her ne kadar iradesi ve inandırıcılığı kalmamışsa da İdlib’de ateşkes rejiminin sağlanabilmesi çözüm yolların aralanabilmesi Soçi kararlarının tatbikine bağlıdır. Bu şartlar altında Türkiye’nin geri adımı düşünülemeyecektir. Zalim Esad döktüğü kanın bedelini damla damla ödeyecektir.” diye konuştu.

Bahçeli’den Rusya’ya eleştiri: Tam bir çelişki

Devlet Bahçeli, Rusya’yı da eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“Rusya’nın Türkiye’ye karşı Suriye’nin arkasında durması, Suriye’yi Türkiye’ye tercihi akla ziyandır, stratejik hesaplarla bile izaha edilemeyecektir. Dahası Putin’in ikili oynaması önde sayın Erdoğan’a sarılırken arkada Esad’a sarılması tam bir çelişkidir. Türkiye ile Rusya strartejik ortak değildir müttefik değildir.”

“HDP ne diyorsa CHP de istiyor”

Bahçeli, siyasette şeffaf ittifak tartışmaları üzerinden CHP ve HDP’yi de sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli, “HDP’nin CHP’ye yönelik cesur olun kuytuda buluşmayalım kapalı kapılar arkasında el ele gezmeyelim siyasi nikahımızı ulu orta ilan edelim dayatması karşılık bulmuştur. Kılıçdaroğlu’nun bölücülük merakı siyasette 3. blok arayışı falan değil düpedüz vatana ihanettir. HDP Türksüz anayasa diyor aynı şeyi CHP de istiyor. HDP demokrasi ittifakı diyor aynı tekerlemeyi CHP de söylüyor. HDP, PKK/YPG diyor aynı çıkmazda CHP de patinaj yapıyor. Ha HDP ha CHP ha serok ha Babacan alayı birdir, hepsi aynı alçak ve karanlık yolun yolcularıdır.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.