Koronavirüs Mavi Tur Yat Turizmini Patlattı

Koronavirüs Mavi Tur Yat Turizmini Patlattı
A+
A-
19.05.2020

Antalya’nın Demre ilçesinde bulanan Kekova koyları ile Demre-Kaş arasında kalan Akdeniz’in mavi koyları, corona virüssüz tatilin adresi olmayı bekliyor. Corona nedeniyle değişen tatil anlayışı mavi yolculuğu olan talebi artırıyor.

Antalya’nın Demre ve Kaş ilçelerindeki koylar, eşsiz doğası ve hayran bırakan güzelliğiyle mavi yolculuk tutkunlarının her yaz en çok tercih ettiği lokasyonlar arasında yer alıyordu.

Bu yıl mart ayında baş gösteren corona virüs salgını nedeniyle yat turizmi de durdu. Türkiye’deki vaka sayılarının azalması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla Demre ve Kaş bölgesindeki Kaleköy, Batık Kent, Gökkaya, Akvaryum, Tersane, Aperlai, Çoban, Ufakdere, Kocakarı, Yağlıca, Kalkan ve Fırnaz koyları ile Limanağzı ve Beş Adalar’da turizminin de hareketlenmesi bekleniyor.

“MÜŞTERİLERİMİZ ARAMAYA BAŞLADI”

Corona virüs salgını nedeniyle koyların tarihinin en büyük sessizliğini yaşadığını belirten acenta sahibi Ergun Dündar, “Bu mevsimde her gün yüzlerce yat bu koyları dolduruyordu. Müşterilerimiz bizleri aramaya başladı. Bir haftalık, 15 günlük, bir aylık tur isteyen var. Belirli gruplar halinde bu güzel koylarda, yat üstünde tatil yapmak istiyorlar. Şu anda yoğun bir talep var.

Geçen yıllarda olduğu gibi kitlesel olarak günübirlik turlara çıkmak istemiyorlar. Corona virüs salgınından korunmak için izole bir tatilin denizde olacağını düşünüyorlar” dedi.

“BU YIL YAT TURİZMİ REVAÇTA OLACAK”

Günübirlik tur yapan teknecilerin küçük düzenlemelerle haftalık turlara çıkabileceklerine inandığını aktaran Ergun Dündar, “Geçen yıllarda azalan mavi yolculukta bir patlama yaşanacağına inanıyorum. Ben yatçı arkadaşların bu patlamaya hazır olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yurt dışında tatil yapan birçok vatandaşımızın, bu yıl tatil seçeneği olarak mavi yolculuğa çıkarak, yatta tatil yapacakları kesin. Bu yıl yat turizmi revaçta olacak. Sezon geç başlasa da bu yıl daha uzun bir deniz sezonu olacak. ” diye konuştu.

Kaynak: TRT Haber

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.