Osmanlıya işgalci diyen papa’nın karşısında el pençe duruyor

0
133

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid ile bir araya gelen Papa, bugün dinler arası diyalog konferansında konuşma yapacak.

Katoliklerin ruhani lideri Francesco, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ziyaret gerçekleştirdi.  Bu, bir papanın tarihte Arap yarımadasına gerçekleştirdiği ilk ziyaret olma özelliği taşıyor.

KONFERANSA KATILACAK

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid el Nahyan’ın davetlisi olan Papa Francesco, bugün dinler arası diyalog konferansına katılacak.

Papa Arap yarımadasına tarihi ziyaret gerçekleştirdi

 

Mısır’daki El Ezher Üniversitesi’nin baş imamı Şeyh Ahmed el Tayyib’in girişimiyle düzenlenen, “İnsani Kardeşlik” temalı etkinlikte bir de konuşma yapacak olan Papa’ya, farklı din mensupları da eşlik edecek.

STADYUMDA AYİN YAPACAK

Papa, salı günü de Abu Dabi’nin en büyük stadyumunda, 130 bin civarında Hristiyan’ın katılması beklenen kitlesel bir ayin düzenleyecek. BAE’de, çoğu Filipinler ve Hindistan’dan olmak üzere yaklaşık bir milyon Hristiyan yaşıyor.

Papa Arap yarımadasına tarihi ziyaret gerçekleştirdi

YEMEN HALKI İÇİN DUA İSTEDİ

Papa Francis dün Abu Dhabi yolculuğuna çıkmadan önce Vatikan’daki Pazar ayini sırasında Yemen halkı için dua ederek, savaşın sona erdirilmesi çağrısı yaptı. Papa, ayine katılanlara, “Güçlü biçimde dua edelim, çünkü çocuklar aç, susuz, biilaç, ölüm tehlikesi altında.” diye seslendi.

Papa Arap yarımadasına tarihi ziyaret gerçekleştirdi

Papa Arap yarımadasına tarihi ziyaret gerçekleştirdi

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya giriniz