Prens Selman Kâbe’nin tepesine çıktı

0
169

Veliaht Prens Selman 600 korumayla Kâbe’yi ziyaret etti. Selman’ın üst düzey ziyareti sırasında Prens, Kabe’nin üzerine çıktı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkenin 2030 vizyonunu sergilemeye devam ediyor. Özellikle bazıları tarafından “örnek lider” ve “geleceğin lideri” övgülerine “mazhar” olan Salman, bu sefer de Kâbe’nin tepesine çıktı.

TEMİZLİK VAZİFESİ

Geleneksel olarak törensel bir biçimde gerçekleştirilen Kabe’nin temizliği etkinliğine, Veliaht Prens Selman’da katıldı. Prens’in ajandasında bulunmayan bu etkinliğe sürpriz katılım, beraberinde üst düzey güvenlik önlemlerini de getirdi.

600 askerin bir anda geldiği harem alanında güvenlik çemberi oluşturulurken, tavaf alanında bulunan umreciler de dışarı ve üst katlara çıkartıldı.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

KÂBE’NİN ÜSTÜNE ÇIKTI

Üst düzey güvenlik önlemleriyle Kâbe’ye gelen Veliaht Prens, önce Hacr-ül Esved taşını öperken, daha sonra kurulan platform ile merdivenlerden Kâbe’nin içine girdi. Kâbe’nin içinde de namaz kılan Selman, daha sonra burada bir bez ile temsili temizlik yaptı. Temizliği sırasında kameralara da poz veren Prens, daha sonra Kabe’nin içindeki merdivenlerden en üstüne çıktı.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

Osmanlı döneminde Kâbe’ye olan saygıdan dolayı kutsal mekandan büyük bir yapı yapılmazken, günümüzde “geleceğin lideri” olarak adlandırılan Prens, Kâbe’yi ayaklarının altına almaktan geri durmuyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya giriniz