Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
A+
A-
29.02.2020

İstanbul Okan üniversitesi hastanesi bünyesinde çalışan Clinista Saç Ekim Merkezinin saç ekim cerrahı Dr. Ahmet AYIK saç ekimi hakkında önemli bilgiler aktardı.

Saç dökülmesinin günümüzde erkekleri ve kadınları etkileyen estetik ve sosyal bir sorun olduğuna değinen Dr. AYIK saç dökülmesi ve kellik sorununda cerrahi tedavilerin kesin çözüm olduğunu iletti ve sözlerine şu şekilde devam etti.

“ Saç dökülmesi ve kellik genetik, endokrin ve beslenme başta olmak üzere birçok faktöre bağlı gelişen estetik bir sorun.

Günümüzde saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşayan kişilerde sosyal ilişkilerin, yaşam stillerinin, aldıkları kararların, bu sorunu yaşamayanlara göre çok farklı olduğunu gözlemledik.

Kellik sorunu ile başvuran hastalarımızda zaman zaman özgüven eksiklikleri dahi görebiliyoruz.
Yapılacak birtakım testler sonucu kişilerin saç dökülmesi sorunu medikal yöntemler ile tedavi edilemeyecek düzeyde ise cerrahi yöntemleri yani saç ekimi cerrahisini öneriyoruz.

Kişilerin saç ekimi yaptırmaya karar vermeden önce cerrahi işlemi yapacak olan kişinin DOKTOR olduğuna, işlemi yapılacak merkezin Hasta güvenliği ve sterilizasyon açısından yeterli donanıma sahip olduğuna emin olmaları gerekiyor. “

Çalışma hayatında uzun yıllar acil serviste görev yapan Dr. AYIK işlem sırasında kullanılan “anestezik kokteyllerin ve diğer ilaçların saç ekimi sırasında hekim kontrolünde uygun dozlarda kullanılmaması halinde ciddi sağlık sorunları yaratabileceğini biliyor ve görüyoruz” diyen doktor “ saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin mutlaka bir TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmesini ve opere edilmesini tavsiye ediyorum” Diyerek sözlerine son verdi.

www.clinista.com

YORUMLAR

  1. İrfan Tezer dedi ki:

    Doktor Ahmet Ayık bey’e nasıl ulaşabilirim