Web Sitenizi Bir “Sepet”e Sığdırabilirsiniz

Web Sitenizi Bir “Sepet”e Sığdırabilirsiniz
A+
A-
19.02.2020

Son yılların gözde web tasarım ve grafik tasarım ajansı ile varlığını hatırlatan “Bilişim Sepeti” üzerine araştırma yaparken, aslında bambaşka bir tarihi ve amacı olduğunu gördüm. Araştırmalarım beni Bilişim Sepeti’ kurucusu Ali Batuhan Yılmaz’a ulaştırdı ve Bilişim Sepeti üzerine merak ettiklerim üzerine kendisiyle kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Öncelikle bu sohbet için imkân tanıdığınız için teşekkürler Batuhan bey. İşin uzmanına sormak isterim: Bilişim Sepeti nedir? Ne değildir?

Bilişim Sepeti, 2012 yılından beri İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde web-grafik alanlarında başlayıp daha sonra tüm web sektöründe hizmetlerine devam etmekte olan bir web-grafik ajansıdır.

Bilişim Sepeti ne zaman kuruldu, hangi aşamalardan geçti?

2012 yılından bu yana sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Önce web tasarım sektöründe başladığımız bu işte daha sonra freelance çalışıp şirket, ve kişilerin jenerik, reklam ve grafik tasarım işlerini yaparak büyümeye devam ettik. Sadece Türkiye’deki firma ve kişilere tasarım yaparken, 2016 yılında yurtdışında ki firmalar için de tasarım yapmaya başladık. 2018 yılında ise yapmış olduğumuz işlere yeni alanlar ekleyerek web ve grafik tasarım sektöründe Bilişim Sepeti Ajans olarak Küçükçekmece’de yerimizi aldık. Hemen her sektörde artan rekabet koşulları kuruluşları daha esnek, verimli ve hızlı olmaya zorlamakta, teknolojik gelişmeleri yakından takip edip onu doğru ve etkin kullanan kuruluşlar rakiplerine karşı ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bilişim Sepeti olarak bu teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek size, verimliliğinizi ve rekabet gücünüzü artıracak teknolojik tabanlı uygulamalar üretmeye devam etmektedir.

Tasarımlaranızda hangi aşamalardan geçiyorsunuz?

İşimizi yaparken sizlerden aldığımız brief doğrultusunda tasarım hazırlıyor ve o tasarıma bağlı kalarak sitenizi hazırlıyoruz. Kullanıcı kitleyi düşünerek ne çok karmaşık ne de çok basit siteler tasarlıyoruz. Kurumsal web sitenizi Full Responsive (Mobil uyumlu) formatında teslim ediyoruz. Web tasarım aşamaları hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Reklam ve Seo çalışmaları da yapıyorsunuz sanırım.

Ürün, hizmet veya marka bilinilirliği reklamı, animasyon reklamlar, green box uygulamalı reklamlar ve daha fazla seçenekler. İster sizin senaryonuz ile dilerseniz bizim önereceğimiz senaryo ile reklam filmlerinizi çekip ürün veya hizmetlerinizi pazarlamak için elinizin güçlenmesine yardımcı olabiliriz. Sizin bütçenize göre ulusal ve yerel televizyon kanallarında reklamlarınızın daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlayabiliriz.Bunun yanı sıra tabii ki web siteleriniz için SEO (arama optimizasyonu) çalışmaları da yapıyoruz.

Hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?

Web tasarım, grafik tasarım, reklam yönetimi, sosyal medya yönetimi, e-ticaret, fotoğraf & video çekimi, Seo çalışmaları.

En çok ne tür siteler tercih ediliyor?

Günümüzde en çok kullanıcı için web sitesi yapılsa da bizim Türkiye’deki müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen web tasarım türü kurumsal sitelerdir. Yurtdışında 75 ülkeye hizmet veren firmalara da yerel veya ulusal reklam veren firmalara da hizmet vermekteyiz. 2016’den bu yana Merkezi Kanada’da bulunan Amerika’da da alanında 85 sitesi bulunan bir firmayla çalışıyoruz. Animasyonlu bannerlar görsel tasarım ve seo alanında hizmet alıyorlar bizden. Seo kelime olarak sosyal medya kullanımı arttıktan sonra Türkiye’de popüler hale gelse de biz bu alanda çok eski tarihlere dayalı hizmet veriyoruz.

Gelişen teknoloji  web tasarım sektörüne ne tür imkanlar sağlıyor?

Teknolojiyle hayatımıza girmiş en büyük imkanlardan birisi de sosyal medyayla tüm dünyayla bireysel olarak iletişime geçebilmemiz. Her kullanıcı kendi web sitesini ve tanıtımını yapabilme imkanına sahip aslında fakat bunun için belirli bir donanıma sahip olmak gerekiyor. İnsanların en fazla göz ardı ettiği konu bu parayı veren herkes web tasarım yapacağını düşünüyor.  20 TL’ye şu kadar kullanıcının göreceği web sitesi yapayım düşüncesi var. Tamam haklısın çok düşük bütçeyle insanlara ulaşacaksın ürün veya firmayı görüyorlar ancak web sitesinde herhangi bir geri dönüş söz konusu olmuyor. Tabi ki bunun için doğru yer doğru zaman doğru insanlara ulaşarak hem web sitenin amacına ulaşması hem de bütçeyi iyi yönetmek gerekiyor.

Ali Batuhan Yılmaz kimdir?

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde dünyaya geldi. Teknolojiye meraklı olan bir çocukluk geçirdi.Sırf teknolojiye daha yakın olmak için anadolu meslek lisesinde bilgisayar teknolojileri bölümünü seçerek lise eğitimine başladı. O yıllarda bilgisayarlar hayatımıza yeni yeni giriyordu. Bilgisayar ve teknoloji bölümünü bitirip grafik alanında ilerlemeye karar verip İstanbul Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’ne girdi. Her ne kadar yazılımı sevse de gönlünde yatan animasyon ve görsel tasarım merakına yenik düştü. Yazılım programlarının yanında animasyon öğrenmeye başladı.2016 yılında internet üzerinden yurtdışında hizmet verdiği firmayla tanışarak çalışma alanına yenisi ekledi. 2018 yılında halen hizmet vermekte olan Bilişim Sepeti’ni kurup hizmet sektöründe yerini aldı.

YORUMLAR

 1. simay dedi ki:

  Bilişim Sepeti çok başarılı bir ajans. Yaptığınız işler ve müşteri ilişkileriniz mükemmel. Yakınlarıma sizi önericeğim 👍🏻

  1. Bilişim Sepeti dedi ki:

   Teşekkür ederiz 🙂

 2. Bilişim Sepeti dedi ki:

  Bu güzel haber için haber ekibinize çok teşekkür ederiz.

 3. Anonim dedi ki:

  Bilişim Sepeti çok başarılı bir ajans. İşleri ve müşteri memnuniyeti kusursuz. İşlerimiz Bilişim Sepetine emanet.

 4. Nevzat kurducu dedi ki:

  Tebrikler başarılarının devamını dileriz gençlerin yolları açık olsun

 5. Anonim dedi ki:

  Tebrik ederim başarılarınız daim olsun