Amedspor’un Jiletçi futbolcusu adli kontrolle serbest kaldı

0
47

Amed Sportif – Sakaryaspor maçının ardından Sakaryasporlu 4 futbolcunun şikayeti üzerine rakip takımın futbolcusu Mansur Çalar hakkında soruşturma başlatılmıştı. Çalar, çıkarıldığı hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla salıverildi.

Hafta sonu Diyarbakır Stadı’nda oynanan Amed Sportif  Faaliyetler-Sakaryaspor maçının ardından Sakaryasporlu 4 futbolcu, Huzur Polis  Merkezi’ne başvurarak rakip takımın oyuncusu Mansur Çalar’dan kendilerini kesici  aletle yaraladığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Sakaryasporlu futbolculardan Hacı Ömer Doğru, polis merkezindeki  ifadesinde, “Maçın ilk yarısı bittiği anda soyunma odasına doğru yöneldiğimde 72  sırt numaralı Mansur Çalar yanıma geldi, küfrederek hakarette bulundu. Elindeki  sivri bir cismi yüzüme sürterek yaralanmama sebep oldu.  Bunun üzerine cisim  olduğunu maçın hakemi Ferhat Kestalıoğlu’na söyledik. Üst araması yaparak cismi  bulmasını talep ettik. Hakem üst araması yapmadı.” beyanında bulundu.

Ferhat Yazgan da “Maçın ilk dakikalarıydı. 72 sırt numaralı Mansur  Çalar yanımdan geçerken elinde bir cisimle boyun bölgeme sürterek yaralanmama  sebep oldu. Elindeki sivri uçlu bir cismi bana göstererek, ‘Hepinizi çizeceğim.’  dedi.” diyerek şikayetçi oldu.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, futbolcu Çalar hakkında  soruşturma başlatıldı.
Adli kontrol şartıyla salıverildi
TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta hafta sonu oynanan Amed  Sportif Faaliyetler-Sakaryaspor maçının ardından Sakaryasporlu 4 futbolcunun  şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan rakip takımın futbolcusu Mansur  Çalar, çıkarıldığı hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol  şartıyla salıverildi.
Hafta sonu Diyarbakır Stadı’nda oynanan Amed Sportif  Faaliyetler-Sakaryaspor maçının ardından Sakaryasporlu 4 futbolcunun, Huzur Polis  Merkezi’ne başvurarak rakip takımın oyuncusu Çalar’dan kendilerini kesici aletle  yaraladığı iddiasıyla şikayetçi olmasına ilişkin Diyarbakır Cumhuriyet  Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor.
Soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Çalar, nöbetçi 3. Sulh  Ceza Hakimliğine sevk edildi.
Çalar, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada iki gün en yakın kolluk  birimine giderek imza atması şartıyla serbest bırakıldı.
Mahkemece, adli kontrol tedbirlerine uyulmaması halinde Çalar’ın  tutuklanabileceği ihtarında bulunuldu.
Amed Sportif Faaliyetler Kulübünden açıklama
Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün internet sitesinden yapılan  açıklamada, maçta Sakaryaspor oyuncusu Dilaver Güçlü’nün özellikle İstiklal Marşı  okunurken hareket yaptığı ve bu hareketin sporcu ve taraftarları tahrik ettiği  öne sürüldü.
Adı geçen sporcunun bununla kalmayıp attığı golden sonra yedek  kulübeye giderek el kol hareketlerine devam ettiği ileri sürülen açıklamada,  şunlar kaydedildi:
“Adeta sporcu ve taraftarlarımızı planlı bir şekilde tahrik etmek  isteyen bu sporcu, maç süresince bu hareketlerine devam etmiştir. Tv264’ün sosyal  medyaya servis ettiği görüntülerde sporcumuz Mansur Çalar’ın elinde herhangi bir  delici-kesici alet olmamasına rağmen sporcumuzun İstiklal Marşı okunurken sol  elinin üzerine televizyonlarının logosu atılmak suretiyle işaretlenmiş ve elinde  bir şey varmış izlenimi verilmiştir.
Görüntüler dikkatlice izlendiğinde ise sporcumuzun elinde herhangi bir  delici ve kesici aletin olmadığı görülecektir. Sporcularımızı ve kulübümüzü  kesici alet yalanı ile hedef haline getirenler, başka bir yalanla  taraftarlarımızın ve sporcularımızın İstiklal Marşı’nı ıslıkladığı yalanını da  ortaya atmışlardır.
İstiklal Marşı okunurken onlarca kişi tarafından çekilen görüntüler  elimizde mevcuttur.”
Öte yandan, konuyla ilgili iki kulüp tarafından basın açıklaması  yapılacağı belirtildi.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya giriniz